E-ticaret sektöründe rekabet çok fazla olup bir an önce sanal ortamda yer almak için küçükte olsa giriş yapmak gerekir. Ticarette en önemli ilk kavram üründür. Satacağınız ürünün arama motorlarında ki arama hacmi, mevsimsel sorgulamaları, fiyat rekabeti, kullanılacak alt yapı, ürün yerleştirme ve pazarlama ilkelerini çok iyi belirlemeniz gerekir. Bunu sağlayabilmek için sektörde var olan firmaların yapmadıkları, sizin inovasyon katacağınız özellikleri içermelidir. Eğer yeni bir ürün geliştirdiyseniz ve bu ürün sadece size ait ise kullanım kitlesini hedefleyen alt yapı çalışmaları uygulayabilirsiniz. Herşeyden önce ürün demiştik ve ürünümüzü çok iyi tanıtmalıyız.

Sizi Zirveye taşıyacak en önemli özellik kaliteli ürün satmak ve satış sonrası ürünün arkasında durmanızdır.

Satacağınız ürünü pamuktan yastıkla müşterilerinize sunmanız ve sattıktan sonra ki tüm operasyonlarda müşterinizi memnun edecek tüm koşulları sağlıyor olabilmeniz gerekir. Tabi bu satışlardan önce yapılması gereken belli başlı hususlar vardır ki bu alt yapınız. Küçük ölçekli başlayarak antreman ve halk deyimi ile dayak yeme politikasını kesinlikle yaşamanız gerekir. Bu sektörünüzü yakından tanımanızı, rakiplerinizi yakından incelemenizi, de beraberinde getirecektir. İsterseniz pazar yerlerinde satışa başlayabilirsiniz. Özgün ürünler satıyorsanız web sitemiz de mağaza satış başvuruusnda bulunabilirsiniz. Hazır fabrikasyon ürünler satıyorsanız diğer satış platformlarını tercih edebilirsiniz. Platformlar sizlere en iyi e-ticaret deneyimi kazandıracaktır. Platformların çalışma mantıkları hepsinde aynıdır. Öncelikle siz bir başvuru yaparsınız, onay alındıktan sonra ürünlerinizi yerleştirmeye başlarsınız. Komisyonlar ve ödeme süreçleri tüm platformlarda farklılık göstermektedir.

Dikey web sitesi açmak isteyenlere ise iyi bir e-ticaret alt yapısı temin etmelerini ve az ürün ile doğru bir dijital pazarlama yöntemleri kullanmalıdırlar.Ülkemiz de dijital ajanslar biraz maliyetlidir, lakin bunu yazılım temin ettiğiniz firmalar tarafından tedarik etmeniz daha kolay olacaktır. Web sitenizin görselleri çok profesyonel olmalıdır. Başlıklarınız ve açıklamalarınız da ilgi çekici olmalıdır. Ürün görsellerinizde birden fazla resim kullanınız. varsa ürününüz ile ilgili kısa videolar oluşturunuz. Ürün paketleriniz de profesyonel görselli ambalajlar kullanınız. Ürünü satın alan tüketici ürününün kısa sürede kendisine gelmesini ister bunun içinde mağaza sahibini arayabilir. Çağrı merkezinizi yumuşak cümlelerle memnun eden müşteri temsilcisi atayabilirsiniz. Sektörünüze göre sosyal medya çözümleri de kullanabilirsiniz.